Nasza oferta obejmuje:
Doświadczona kancelaria frankowa – ugody bankowe.
W naszej kancelarii ds. ugód bankowych gwarantujemy profesjonalizm, zaangażowanie, a przede wszystkim skuteczność. Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, a nasze doświadczenie pozwoli Ci przetrwać trudne czasy związane z kredytem we frankach.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, lub chciałbyś umówić się na bezpłatne konsultacje, zapraszamy do kontaktu.
- Brak haczyków
Prowadzimy spory z bankami, funduszami skupującymi. - 600 wygrane sprawy
Wygraliśmy już 600 sprawy z bankami w sprawach frankowych. - Zespół profesjonalistów
Tworzymy zgrany zespół, szanujemy się i wspieramy naszych Klientów.
Czym jest ugoda „frankowa”?
Jest to propozycja tzw. „przewalutowania” kredytu frankowego, na złotówkowy. Podstawą takiej ugody jest przeliczenie pozostałego salda do spłaty, po kursie CHF wyznaczonym przez bank i częściowe lub całkowite umorzenie tego salda, po wcześniejszym spełnieniu określonych warunków.
Część banków proponuje ugody polegające na przeliczeniu udzielonego kredytu tak, jakby był udzielony od samego początku w polskiej walucie (PLN+WIBOR).
Dlaczego banki składają Frankowiczom propozycje zawarcia ugód?
Do momentu wyroku TSUE z dnia 15.06.2023 r., w którym Trybunał zabrał ostatnią szansę bankom na odzyskanie jakichkolwiek pieniędzy od Frankowiczów, wskazując że nie mogą się domagać od kredytobiorców wynagrodzenia za korzystanie z kapitału, banki spostrzegły że przegrywają praktycznie w każdym sporze sądowym. Dodatkowo w czerwcu 2023 r. zapadły dwa wyroki TSUE umożliwiające w prosty sposób uzyskanie zawieszenia spłaty rat kredytu na czas trwania sprawy sądowej, a także dające nadzieje na wygraną także osobom, które wynajmowały nabytą za kredyt nieruchomość lub miały w niej zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wiedząc, że kredytobiorcy mają prawie pewną wygraną w zanadrzu, musieli podjąć działania mające na celu zniechęcenie kredytobiorców do procesu sądowego. Proces sądowy jest ogromnym kosztem dla banku.
Czy ugoda frankowa jest sposobem na pozbycie się CHF ze swojej umowy kredytowej?
Absolutnie nie! Jest to przekształcenie kredytu tzw. „frankowego”, na kredyt „złotówkowy” z oprocentowaniem WIBOR stałym lub zmiennym. Oznacza to, że kredytobiorcy dokonujący przekształcenia swojego kredytu, nie tylko usuwają z niego indeksację, czyli mechanizm przeliczania rat kredytowych po kursie z dnia wymagalności, ale również zmieniają oprocentowanie z LIBOR, na WIBOR, czyli to mniej korzystne. Kredyt jest oprocentowany na większą stopę. W obecnych niespokojnych czasach jest to rozwiązanie połowiczne, którego efekty mogą nas negatywnie zaskoczyć w przyszłości (np. w przypadku ponownego mocnego wzrostu stóp procentowych).
Czy po podpisaniu ugody z bankiem, mam możliwość wystąpić na drogę sądową?
Niestety nie. Ugody są tak przygotowane przez banki, aby uniemożliwiały kredytobiorcom dochodzenie jakichkolwiek przyszłych roszczeń. Niejednokrotnie jest to wprost wskazane w propozycji ugody jako zrzeczenie się wszelkich przyszłych roszczeń od banku na drodze sądowej. Zawarcie ugody wiąże się z rezygnacją ze wszelkich roszczeń w stosunku do banku, a także możliwości pociągnięcia go do odpowiedzialności za sprzedanie nam toksycznego kredytu.
Podpisanie ugody to przyzwolenie na działanie banków według jednego schematu?
Niestety tak. Bank, jako przedsiębiorca, musi osiągnąć zysk. Jednak nie może się to odbywać na zasadzie przerzucania ryzyka na konsumenta. Historycznie patrząc, w latach 90-tych proponowane były nieuczciwe kredyty „Alicja”, około 10 lat później – „franki”, natomiast obecnie kredytobiorcy hipoteczni borykają się z problemami ze spłatą, ze względu na zmienne i bardzo wysokie oprocentowanie WIBOR. Oznacza to, że co kilka lat, wypuszczane są na rynek produkty, które narzucają na konsumentów nieuczciwe mechanizmy spłaty, powodujące ogromny wzrost rat kredytowych.